Modernizujemy istniejące pływalnie

dziennikustawTen rok w branży basenowej zapisze się na pewno pod hasłem nowego rozporządzenia Ministra Zdrowia. Wiele obiektów po wprowadzeniu Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach nie potrafi sprostać jego wymaganiom. Najczęstsze problemy pojawiają się np. przy pomiarach parametrów wody, przy archiwizacji parametrów, przy spełnieniu wymagań jakości wody. Mamy skuteczne sposoby na te wszystkie problemy. Chętnie doradzamy kierownictwu co należy wykonać, aby nie było problemów z SANEPiDem oraz aby jakość wody i komfort użytkowania basenu były na najwyższym poziomie.

Sposobów jest wiele często sprowadza się to do ponownego szkolenia obsługi. Obsługa jest źle przeszkolona, rutyna eksploatacji sprawia, że wiele ważnych szczegółów podczas konserwacji urządzeń zostało zaniechanych, a mają znaczący wpływ na jakość wody.

Kolejnym sposobem jest wymiana producenta środków chemicznych, przetargi cena 100%, sprawiły, że na polskim rynku pojawiło się wiele producentów sprzedających rozcieńczony podchloryn po strasznie niskich cenach, lub podchloryn techniczny nie stabilizowany o bardzo krótkim czasie ważności. Złoże filtracyjne jest często w bardzo złym stanie, nie wymieniane od wielu lat nie spełnia właściwie w ogóle swojej funkcji filtracyjnej.

Czasem wystarczyModernizacja Czerwionka drobna przeróbka instalacji lub dołożenie nowych urządzeń. Mikroprocesorowy komputer – automat dozująco-pomiarowy pozwala użytkownikom na kontrolę parametrów wody. Dane pomiarowe wody w basenie można odczytywać i przez Internet w komputerze lub smartfonie. Archiwizacja wszystkich danych co kilka sekund na serwerach internetowych z możliwością generowania wykresów  i analizy statystycznej ew. problemów. Zmiana zadanych parametrów wody oraz kontrola urządzeń pracy SUW jest również możliwa zdalnie za pomocą Internetu. Wiele obiektów po zainstalowaniu tych urządzeń drastycznie poprawiło jakość wody, obniżony został poziom chloru związanego. Na życzenie klientów również mamy dostęp do tych danych, reagujemy oraz pomagamy w awaryjnych sytuacjach. Analizujemy otrzymane dany, aby stale poprawić jakość wody i zmniejszyć koszty eksploatacji.